Teknoloji

Mutfağa Gitmekten Daha Hızlı: Tesla, Araçlarının 45 Saniyede Nasıl Yapıldığını Gösteren Mağazasını Açtı

Tesla, elektrikli otomobil satışlarında Çinli markaların gerisinde kalsa da hala sektöre yön vermek devam ediyor. Son zamanlarda sadece otomobiller için değil müşterilerin nasıl etkilenebileceği konusunda da ders niteliğinde bir mağaza konseptini ziyaretçilerinin beğenisine açmıştır.

Çin’in Chengdu kentinde kurulan “Giga Lab” adlı yeni Tesla mağazası da şirketin bir Tesla’yı nasıl ürettiğini an be an gözler önüne seriyor. Mağazanın içinde, araçların üretimini ve aktarma organlarıyla ilgili bazı modülleri gösteren bir alan var. Sadece bir araç 45 saniyede üretildivurgu yapılır.

Tesla’nın araçları 45 saniyede şu şekilde üretiliyor:

Bir müşterinin sahadaki deneyimi elbette sadece bu şovla sınırlı değil. Mağazaya gelen bireyler, alanda bulunan oturma alanlarında Tesla araçlarının modülleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabiliyor ve birbirleriyle iletişim kurabiliyor.

Mağazanın geri kalanı ise bir tesis ve çağdaş bir mağazanın birleşimini yansıtan tasarıma sahiptir. Gri tonlar, açık havalandırma ve boru sistemleri, çağdaş beyaz ışıklar ve stant alanları, müşteriyi içine çeken bir atmosfer yaratıyor.

Tesla’nın yeni mağazası aslında Elon Musk’ın şirket hakkında uzun süredir söylediklerinin bir kanıtı olarak müşteriye sunuluyor. Musk defalarca Tesla’nın üretim kapasitesinin her şeyin üzerinde olduğunu öne sürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu